top of page

~ W zgodzie z naturą ~
Alpaki - recepta na szczęście

     W dniu 22 stycznia 2020 roku podpisaliśmy umowę współpracy w zakresie realizacji projektu „W zgodzie z naturą, alpaki – recepta na szczęście” ze Specjalnym Ośrodkiem Szkolno–Wychowawczym w Prudniku.

     W imieniu Szkoły podpis złożył Pan Dyrektor Eugeniusz Kurpiel, a Fundację reprezentowała Pani Wiceprezes Anna Kohut.

     Cele projektu:

✻ pobudzanie świadomości ekologicznej i nauki odpowiedzialnego stosunku do przyrody;

✻ poznanie świata zwierząt poprzez ich pielęgnację, karmienie, spacery oraz poznanie zasad zachowania się wobec zwierząt;

✻ podniesienie sprawności fizycznej, intelektualnej i emocjonalnej dzieci i młodzieży poprzez ich uczestnictwo w różnego rodzaju warsztatach organizowanych w ramach Projektu;

✻ wspomaganie rodziny i szkoły w procesie wychowania oraz umożliwienia i poznawania zasad bezpiecznego zachowania się w różnych sytuacjach, zdobycia nowych doświadczeń, rozwinięcia zainteresowań i integracji grupy.

 

     To tak w skrócie... Na bieżąco będziemy informowali co się u nas dzieje. Czekamy z niecierpliwością na pierwsze spotkanie!

 

Jest...mamy to...wystartowaliśmy!!!

 

            W dniu 3 marca 2020 roku zawitali do nas: Karolinka, Natalka, Kinga, Szymon i Kacper wraz z opiekunami z SOSW w Prudniku.  Pogoda była nieco kiepska (brrr...zimno), ale dzieci dzielnie pokarmiły alpaki, jednak wizyta nie trwała długo. Za to w siedzibie Fundacji było już ciepło i przytulnie i tu czekała na młodych artystów piękna alpaka z kartonu, którą dzieci pięknie przystroiły. Naprawdę wyszła bajkowa... Potem zasialiśmy do doniczek trawę i marchewkę czyli przysmaki dla naszej alpaki. Teraz będziemy dbać o przyszłe plony.

            Mnóstwo pytań, na niektóre szukaliśmy odpowiedzi u „wujka google”, dużo uśmiechów i dobrej zabawy.  Wyjątkowo ciekawska ekipa, wszystko budziło zainteresowanie. Zobaczcie sami jak było, choć zdjęcia nie oddadzą uczuć, które towarzyszą takim spotkaniom. Do zobaczenia wkrótce!

Długo nas nie było, pandemia nieco pokrzyżowała nam plany. Ale wróciliśmy w maju 2021 roku i nadrabialiśmy zaległości.  Zajęcia goniły zajęcia, potem wakacje i od września co miesięczne spotkania z alpakami i oczywiście wspólne tworzenie wspaniałych prac nie tylko z wełny . W jesieni tworzyliśmy kolorowe drzewa z tego co przynosi nam natura, uczyliśm się rozpoznawać drzewa, a wszystko dzięki dołączeniu do naszego zespołu wolontariuszy Pana Nadleśniczego Stanisława Jureckiego. Były spotkania z Polcją a także kurs pierwszej pomocy dzięki wspaniałej ekipie z Głuchołaskiej Grupy Poszukiwawczo Ratowniczej.

bottom of page