top of page

~ W zgodzie z naturą ~

Alpaki - recepta na szczęście

     W dniu 22 stycznia 2020 roku podpisaliśmy umowę współpracy w zakresie realizacji projektu „W zgodzie z naturą, alpaki – recepta na szczęście” ze Specjalnym Ośrodkiem Szkolno–Wychowawczym w Prudniku.

     W imieniu Szkoły podpis złożył Pan Dyrektor Eugeniusz Kurpiel, a Fundację reprezentowała Pani Wiceprezes Anna Kohut.

     Cele projektu:

✻ pobudzanie świadomości ekologicznej i nauki odpowiedzialnego stosunku do przyrody;

✻ poznanie świata zwierząt poprzez ich pielęgnację, karmienie, spacery oraz poznanie zasad zachowania się wobec zwierząt;

✻ podniesienie sprawności fizycznej, intelektualnej i emocjonalnej dzieci i młodzieży poprzez ich uczestnictwo w różnego rodzaju warsztatach organizowanych w ramach Projektu;

✻ wspomaganie rodziny i szkoły w procesie wychowania oraz umożliwienia i poznawania zasad bezpiecznego zachowania się w różnych sytuacjach, zdobycia nowych doświadczeń, rozwinięcia zainteresowań i integracji grupy.

 

     To tak w skrócie... Na bieżąco będziemy informowali co się u nas dzieje. Czekamy z niecierpliwością na pierwsze spotkanie!

 

Jest...mamy to...wystartowaliśmy!!!

 

            W dniu 3 marca 2020 roku zawitali do nas: Karolinka, Natalka, Kinga, Szymon i Kacper wraz z opiekunami z SOSW w Prudniku.  Pogoda była nieco kiepska (brrr...zimno), ale dzieci dzielnie pokarmiły alpaki, jednak wizyta nie trwała długo. Za to w siedzibie Fundacji było już ciepło i przytulnie i tu czekała na młodych artystów piękna alpaka z kartonu, którą dzieci pięknie przystroiły. Naprawdę wyszła bajkowa... Potem zasialiśmy do doniczek trawę i marchewkę czyli przysmaki dla naszej alpaki. Teraz będziemy dbać o przyszłe plony.

            Mnóstwo pytań, na niektóre szukaliśmy odpowiedzi u „wujka google”, dużo uśmiechów i dobrej zabawy.  Wyjątkowo ciekawska ekipa, wszystko budziło zainteresowanie. Zobaczcie sami jak było, choć zdjęcia nie oddadzą uczuć, które towarzyszą takim spotkaniom. Do zobaczenia wkrótce!

bottom of page